EOYC 2013 Community Contest Rules, Info & General Discussion

dan goin on past years how long does it take to get the slots filled as i'll be at work when the thread opens.. cheers
 
dan goin on past years how long does it take to get the slots filled as i'll be at work when the thread opens.. cheers

umm it all depends... last year for 100 it took 2.5 days ... since its 50 this year .. could be hours lol really no clue mate
 
Hi all. I have some questions to you. I'm an absolutely amateur "Dj" i make my first "set" yesterday...in this set are tracks very simply mixed only. Have I chance to win any slot? I make mp3 and tracklist and zipped it together....i see upload link... i ask where add/post this link of uploaded file? Thank you!
 
Hi all. I have some questions to you. I'm an absolutely amateur "Dj" i make my first "set" yesterday...in this set are tracks very simply mixed only. Have I chance to win any slot? I make mp3 and tracklist and zipped it together....i see upload link... i ask where add/post this link of uploaded file? Thank you!

I see your from hungary, here is a translated version ( http://translate.google.com/transla...ity-Contest-Rules-Info-amp-General-Discussion )

read that :)
 
Good luck to all :friends: , can't wait another extraordinary event in the network EOYC 2013 :smile::smile:
 
I see your from hungary, here is a translated version ( http://translate.google.com/transla...ity-Contest-Rules-Info-amp-General-Discussion )

read that :)
google can't really translate it :)
Hi all. I have some questions to you. I'm an absolutely amateur "Dj" i make my first "set" yesterday...in this set are tracks very simply mixed only. Have I chance to win any slot? I make mp3 and tracklist and zipped it together....i see upload link... i ask where add/post this link of uploaded file? Thank you!

:wink: mint magyar tőlem lesz egy szavazatod, az majd kiderült hogy a többiektől kapsz-e :) amúgy október 15.én nyíllik ez a szekció http://www.ah.fm/forum/showthread.php?58050-EOYC-2013-Community-Contest-Poll ide kell majd tenned :)
 
google can't really translate it :)


:wink: mint magyar tőlem lesz egy szavazatod, az majd kiderült hogy a többiektől kapsz-e :) amúgy október 15.én nyíllik ez a szekció http://www.ah.fm/forum/showthread.php?58050-EOYC-2013-Community-Contest-Poll ide kell majd tenned :)

Köszönöm a segítséget erre voltam kíváncsi hova kell rakni a linket....és hálás vagyok a szavazatodért legalább te rám szavazol tudom most kezdtem és olyan amatőr a szett hogy szégyellem kirakni a többieket nézve (majd írok ha nam felejtem el mi a nevem hogy tudjad kire is kell szavaznod)
Köszi...szia
 
Köszönöm a segítséget erre voltam kíváncsi hova kell rakni a linket....és hálás vagyok a szavazatodért legalább te rám szavazol tudom most kezdtem és olyan amatőr a szett hogy szégyellem kirakni a többieket nézve (majd írok ha nam felejtem el mi a nevem hogy tudjad kire is kell szavaznod)
Köszi...szia

először mindenki kezdő... amúgy van még kis időd gyakorolni mixelni átcsinálni netán újat készíteni, de ne feledd nagy lesz a harc az ötven résztvevő hamar meglessz és az azt követők már nem fognak részt venni a versenyben... október tizennegyedikén elmúlik éjfél és az a szekció nyitva lesz tizenötödikétől a többiek már fogják rakosgatni úgyhogy légy ébren és résen :) neved miatt ne félj fogom látni a profilodon honnan vagy, csak ne írd át addig :D tavaly is barátokra szavaztam és magyarokra, bár ez köszönhető volt a sok hotfile és egyéb szar feltöltő helyeknek amit kiraktak szóval egyiket se hallgattam meg csak olyanokra szavaztam, most ez nem így lesz csak sendspace - soundcloud - mixcloud számít, aki nem ide teszi az nem lesz résztvevő :wink:
 
This link is empty. :) 15-th october I will upload it to senspace again, and send you. And I have not found, how I can delete the massage. And I`m sorry my english is not so good. What need I do again?
 
How I can send mix for contest? I can`t understamd how I can do this. I was sent on the 15th, but the 15th will rating begins. I want share my mix to you, and partisipate in a contest.
 

Back
Top